рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Гармонійні спотворення

— поява в частотному спектрі сигналу додаткових складових, кратних основній частоті. Якщо подати на вхід будь-якого пристрою синусоїдальний сигнал деякої частоти (F), то на виході, окрім нього, з'являється ряд тональних складових, з частотами, кратними частоті основного тону (2F, 3F...), що свідчить про наявність нелінійних спотворень. Для їх характеристики обчислюють сумарну амплітуду гармонік і визначають, який відсоток ця сума складає від амплітуди основного тону, тобто обчислюють коефіцієнт нелінійних спотворень (КНС). Для акустичних систем необов'язково підсумовувати всі гармоніки, можна тільки перші дві або три, оскільки сума вищих складових, як правило, занадто мала порівняно із сумою перших, але спосіб обчислення КНС повинен бути обумовлений. Для отримання точного уявлення про АС бажано знати поведінку графіка залежності КНС від частоти і амплітуди відтворюваного АС звукового сигналу.

Гарнітура

(або радіогарнітура) — аксесуар систем зв'язку, що є комбінацією навушників (головних телефонів) з мікрофоном і має елементи кріплення до тіла або одягу користувача. Гарнітура дає змогу одночасно сприймати й оперативно обмінюватися інформацією із співбесідником. Окрім мікрофону, телефонів та елементів кріплення до складу гарнітури входять елементи підключення до апаратури (проводи з роз'ємами або безпровідний приймач, наприклад Bluetooth) та інші пристрої; шумозахищені гарнітури мають також навушники, що закривають вушну раковину від шуму.

Гейт

(від англ. Noise Gate — заслінка для шуму) — пристрій придушення шумів в паузах. Як тільки рівень сигналу стає нижче певної величини, спрацьовує алгоритм заниження рівня на деяку величину. Нормальні гейти також дають змогу встановити час атаки і час спаду (час відновлення) і реліз. Тобто придушення і відновлення відбуватимуться не відразу, а через деякий час. Прикладом використання гейта є SVEN CLG-208A.

Герц

(скор. Гц) — одиниця вимірювання (у міжнародній системі СІ) частоти будь-яких коливальних і хвилевих процесів. Система, що коливається з частотою 1 Гц, здійснює 1 коливання в секунду.

Глибина компресії (співвідношення ослаблення сигналу компресора)

(англ. термін Ratio — відношення, пропорція) — один з основних параметрів компресорa, який визначає інтенсивність ослаблення сигналу, виражається у форматі «х:1». Наприклад, якщо встановлено співвідношення «2:1», то при перевищенні порогу на 10 дБ компресор ослабляє цей рівень в два рази, тобто на його виході сигнал ослабленo на 5 дБ. Якщо встановлено співвідношення «нескiнченність:1», компресор вже називається лімітером (від англ. limit — обмежувати), оскільки в даному випадку на виході компресора рівень сигналу в будь-якому випадку не перевищує пороговий рівень (Threshold).

Гобо (гоботрафарет)

— малюнок, що застосовується в світловому обладнанні (див. малюнки гобо в закладці «Зображення» в моделях SMH-150, SMH-575, LH-3051S, LH-3081S, LH-5202S та ін.).

Графічний еквалайзер

— пристрій управління частотним балансом сигналу (див. GQ-215A). Рівень придушення/посилення по кожній смузі встановлюється фейдерами, що представляють візуальну картину обробки вихідного сигналу. Застосовується для виправлення частотного балансу окремих сигналів або на виході звукопідсилювальної системи для корекції акустичних властивостей залу або самої системи, а також для придушення резонансних частот самозбудження.

Гучномовець (динамік)

— пристрій для ефективного випромінювання звуку в навколишній простір у повітряному середовищі, що містить одну або декілька випромінюючих головок і, якщо необхідно, акустичне оформлення, електричні пристрої (фільтри, трансформатори, регулятори тощо).

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

01.12.2021
Огляд TWS навушників SVEN E-335B. Хороший звук за недорого
Знайомтесь, бездротові навушники SVEN E-335B, які отримали ергономічну форму корпусу, динаміки 14 мм та актуальну версію Bluetooth 5.0. Давайте далі розглянемо дану модель і, звичайно ж, оцінимо якість її звучання.
30.08.2021
Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
01.12.2020
Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!