рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Фазоiнвертор

(від фаза та інвертор) — пристрій, що перетворює вхідний сигнал в 2 сигнали, що зсунуті по фазі на 180°. В акустиці — тип акустичного оформлення гучномовця з отвором (трубою, рідше — іншої конфігурації, наприклад, щілинний фазоінвертор) у корпусі — портом фазоінвертора, — через який випромінюється звук у діапазоні низьких частот. Фазоінвертор забезпечує розширення НЧ-діапазону за рахунок резонансу цієї труби (щілини) на частоті, нижче відтворюваної динаміком.

Фантомне живлення

— постійна напруга, що передається по мікрофонному кабелю без використання додаткових провідників. Забезпечує живлення для ємкісних мікрофонів і активних розподільних коробок, а також деяких систем зв'язку.

Фейдер

— орган управління рівнем сигналу в каналах мікшера. Часто фейдером називають будь-які регулятори з подовжнім переміщенням ручки.

Фільтр високих частот (ФВЧ)

— електронний або будь-який інший фільтр, що пропускає високі частоти вхідного сигналу, при цьому зменшуючи або подавляючи повністю частоти сигналу менші, ніж частота зрізу. На відміну від нього, фільтр низьких частот пропускає частоти нижчі, ніж частота зрізу, подавляючи високі частоти.

Фільтр низьких частот (ФНЧ)

— електронний або будь-який інший фільтр, що ефективно пропускає частотний спектр сигналу, нижчий за деяку частоту (частоту зрізу), та зменшує (або подавляє) частоти сигналу вищі за цю частоту. На відміну від нього, фільтр високих частот пропускає частоти сигналу вищі за частоту зрізу, подавляючи низькі частоти.

Формат зображення

показує відношення сторін зображення. Для стандартного телебачення воно складає 4:3, а для широкоекранного — 16:9. У великих кінотеатрах існує ще широкоформатний варіант з відношенням 21:9. Для фотографії використовує формат 3:2. Тому при відтворенні електронних фотографій (JPEG, Kodak PHOTOCD і так далі) на екрані формату 4:3 зображення займає не всю його площу.

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

01.12.2021
Огляд TWS навушників SVEN E-335B. Хороший звук за недорого
Знайомтесь, бездротові навушники SVEN E-335B, які отримали ергономічну форму корпусу, динаміки 14 мм та актуальну версію Bluetooth 5.0. Давайте далі розглянемо дану модель і, звичайно ж, оцінимо якість її звучання.
30.08.2021
Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
01.12.2020
Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!