рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Сабвуфер

(англ. subwoofer) — акустична система, що відтворює звуки дуже низьких частот (приблизно від 20 до 350 Гц). Сабвуфер є найпотужнішою акустичною системою в комплекті акустики. Вважається, що його потужність в ідеалі повинна дорівнювати загальній потужності сателітів. Словом woofer в англійській мові називають низькочастотний гучномовець, sub — під. Виходить, що назва subwoofer означає «нижче за низькочастотний динамік».
Сабвуфери поділяють на активні і пасивні. Активний сабвуфер має вмонтований підсилювач потужності (який дає змогу зняти низькочастотне навантаження з підсилювача) і кросовер, що спрощує узгодження сабвуфера з акустикою і особливостями приміщення. Пасивний сабвуфер не оснащено підсилювачем потужності, тому він підключається послідовно з основними стереоколонками. Основний його недолік полягає в тому, що він додатково «навантажує» вихідні підсилювачі стереоканалів. Це іноді знижує загальну гучність і динамічність звучання аудіосистеми. Крім того, пасивний сабвуфер дуже вимогливий до розміщення в кімнаті, для настройки його потрібно рухати по кімнаті, поки не «знайдеться» хороший бас.
Асортимент сабвуферів і професійних сабвуферів ТМ SVEN можна подивитися на нашому сайті.

Самозбудження

— циклічний процес, який виявляється у вигляді ревучих або шумлячих звуків. Виникає, коли сигнал динаміка потрапляє на мікрофон і повторно посилюється.

Скролiнг

(англ. Scrolling – переміщення, проф. прокрутка) — форма представлення інформації, при якій її вміст рухається у вертикальному або горизонтальному напрямі. Також скролінгом називають коліщатко прокрутки миші та саму дію прокрутки вмісту вікна.

Слух

— здатність органом слуху сприймати звуки; спеціальна функція слухового апарату, що збуджується звуковими коливаннями навколишнього середовища, наприклад, повітря або води. Одне з біологічних п'яти відчуттів, зване також акустичним сприйняттям. Людина здатна чути звук у межах від 16 Гц до 20 кГц. Ці хвилі мають найважливіше біологічне значення, наприклад, звукові хвилі в діапазоні 300—4000 Гц відповідають людському голосу. Звуки вище 20 000 Гц мають мале практичне значення, оскільки швидко гальмуються; коливання нижче 20 Гц сприймаються завдяки тактильному і вібраторному відчуттю. Діапазон частот, які здатна чути людина, називається слуховим або звуковим діапазоном; вищі частоти називаються ультразвуком, а нижчі — інфразвуком.

Слуховий (звуковий) діапазон частот

— це діапазон звукових частот, в якому система слуху людини здатна сприйняти акустичний сигнал. Часто його визначають значеннями занадто утішними для слуху — 20 Гц–20 кГц. Межі чутності звуків дуже різняться в різних людей, залежать від віку і конкретних умов прослуховування. Традиційно прийнято слуховий діапазон ділити на 10 октав: по три на низькі і середні частоти, чотири — на верхні. Під низькими частотами мають на увазі ті, що потрапляють в діапазон 20–160 Гц, під середніми — 160 Гц–1,3 кГц, під високими — 1,3–20 кГц.

Співвідношення ослаблення сигналу компресора (глибина компресії)

(англ. термін Ratio — відношення, пропорція) — один з основних параметрів компресорa, який визначає інтенсивність ослаблення сигналу, виражається у форматі «х:1». Наприклад, якщо встановлено співвідношення «2:1», то при перевищенні порогу на 10 дБ компресор ослабляє цей рівень в два рази, тобто на його виході сигнал ослабленo на 5 дБ. Якщо встановлено співвідношення «нескiнченність:1», компресор вже називається лімітером (від англ. limit — обмежувати), оскільки в даному випадку на виході компресора рівень сигналу в будь-якому випадку не перевищує пороговий рівень (Threshold).

Стабілізатор напруги

— електричний пристрій, що отримує живлення від зовнішнього джерела живлення, а також вихідну напругу, не залежну від напруги живлення (за умови, що напруга живлення не виходить за допустимі межі). За типом вихідної напруги стабілізатори діляться на стабілізатори постійного струму і змінного струму. Як правило, тип живлення (постійний або змінний струм) такий же, як і вихідна напруга, хоча можливі винятки. Основними типами стабілізаторів змінного струму є електродинамічні сервопривідні (механічні), статичні (електронні, що перемикаються) і компенсаційні (електронні плавні). Моделі випускаються як в однофазному (220/230 В), так і трифазному (380/400 В) виконанні. Приклади стабілізаторів напруги можна подивитися тут.

Стандарт телевізійного мовлення

Під стандартом мається на увазі набір технічних характеристик відеосигналу: частота кадрів, частота рядків, частотний діапазон мовлення (МВ, ДМВ), частота піднесучої звуку і частота кольорової піднесучої, а також спосіб кодування кольорової інформації — PAL, SECAM або NTSC.

Стробоскоп

(від грец. strobos — кружляння, безладний рух і skopeo — дивлюся) — прилад, що видає яскраві світлові імпульси, які швидко повторюються. Часто використовується в світлових пристроях (наприклад, LT-1000, LT-1500D) на вечірках, дискотеках і рок-концертах.

Стробування

(англ. strobing, від strobe — посилати вибіркові імпульси, від грец. strobos — кружляння, безладний рух) — метод виділення деякого інтервалу на тимчасовій осі, шкалі частот тощо для збільшення вірогідності виявлення корисних сигналів на тлі перешкод.





А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

01.12.2021
Огляд TWS навушників SVEN E-335B. Хороший звук за недорого
Знайомтесь, бездротові навушники SVEN E-335B, які отримали ергономічну форму корпусу, динаміки 14 мм та актуальну версію Bluetooth 5.0. Давайте далі розглянемо дану модель і, звичайно ж, оцінимо якість її звучання.
30.08.2021
Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
01.12.2020
Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!
test site