рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Караоке

(яп. カラオケ караоке) — пристрій, що надає можливість співати під заздалегідь записану музику (фонограму). Система Караоке може бути вмонтованою в різні звуковідтворюючі пристрої, наприклад, в DVD-програвачі (HD-1077), підсилювачі (AK-318A) та ін.

Кардрідер (кард-рідер)

(англ. Card reader) — пристрій для читання карт пам'яті, а також інших електронних карт самого різного призначення. Зокрема, смарт-карт і флеш-карт. В даний час найбільше розповсюдження мають універсальні кардрідери, що містять часто по декілька різних роз'ємів і що підключаються по інтерфейсу USB до комп'ютера загального призначення.

Клавіатура комп'ютерна

— алфавітно-цифровий пристрій, що є набором кнопок (клавіш), призначених для управління комп'ютером або для введення інформації. Як правило, кнопки натискаються пальцями рук. Розташування клавіш на клавіатурі відповідає прийнятим стандартам, визначає використовувані ключі і коди, що генеруються. Більшість сучасних комп'ютерних клавіатур мають стандартний набір із ста чотирьох клавіш, а чимало з них забезпечується ще й додатковими клавішами (як правило, іншого розміру та форми), які призначені для спрощеного управління деякими основними функціями комп'ютера (див. Мультимедійна клавіатура).

КМОН

(від комплементарна логіка на транзисторах метал-оксид-напівпровідник; англ. CMOS, Complementary-symmetry/metal-oxide semiconductor) — технологія побудови електронних схем. У технології КМОН використовуються польові транзистори з ізольованим затвором з каналами різної провідності. Відмітною особливістю схем КМОН порівнянo з біполярними технологіями (ТТЛ, ЕСЛ та ін.) є дуже мале енергоспоживання в статичному режимі (в більшості випадків можна вважати, що енергія споживається тільки під час перемикання положень). Ще однією особливістю структури КМОН порівняно з іншими МОН-структурами (N-МОН, P-МОН) є наявність як n-, так і p-канальних польових транзисторів; як наслідок, КМОН-схеми мають вищу швидкодію і менше енергоспоживання, проте при цьому характеризуються складнішим технологічним процесом виготовлення і меншою щільністю упаковки. Переважна більшість сучасних логічних мікросхем, зокрема, процесорів, використовують схемотехніку КМОН. Зокрема вона використана у веб-камерах IC-730 Web, IC-780 Web, IC-850 Web, IC-890 Web, IC-920 Web, IC-930 Web, IC-960 Web.

КНC

коефіцієнт нелінійних спотворень (див. Гармонійні спотворення) – величина кількісної оцінки нелінійних спотворень, яка дорівнює відношенню середньоквадратичної суми спектральних компонентів вихідного сигналу, відсутніх у спектрі вхідного сигналу, до середньоквадратичної суми спектральних компонентів вхідного сигналу, іноді використовується нестандартизований синонім — клірфактор (Klirrfaktor — запозичено з нім.). КНС — безрозмірна величина, виражається зазвичай у відсотках. Окрім КНС рівень нелінійних спотворень можна виразити за допомогою коефіцієнта гармонік. Коефіцієнт гармонік — величина, яка виражає ступінь нелінійних спотворень пристрою (підсилювача та ін.), що дорівнює відношенню середньоквадратичної напруги суми вищих гармонік сигналу до напруги першої гармоніки при дії на вхід пристрою синусоїдального сигналу. Коефіцієнт гармонік так само, як і КНС виражається у відсотках.

Коліщатко (колесо) прокручування

(англ. scroll wheel) – конструктивний елемент миші, що дає змогу пересувати зображення по екрану при нерухомому покажчику; розташоване між двома основними кнопками миші. Коліщатко прокручування миші і саму дію прокручування вмісту вікна також називають скролінгом (англ. scrolling – переміщення, проф. прокручування). Наявність одного колеса (або «скрола») між кнопками для вертикального прокручування на сьогоднішній день є стандартом. Таке колесо може бути відсутнім у концептуальних моделей, що мають для прокручування інші конструктиви, наприклад, сенсорний скролінг.

Комплект акустики 5.0 для домашнього кінотеатру

(або набір акустичних систем у форматі 5.0) – це комплект пасивної акустики, що складається з 5 акустичних систем (як правило, двох фронтальних (або поличних), двох тилових та однієї центральної), який підключається до окремого п'ятиканального підсилювача відповідної потужності. Комплекти пасивної акустики 5.0 для домашнього кінотеатру ТМ SVEN можна подивитися тут.

Комплект акустики 5.1 для домашнього кінотеатру

(або набір акустичних систем у форматі 5.1) – це комплект активної акустики, що складається із сабвуфера з вмонтованим п'ятиканальним підсилювачем і 5 сателітів (як правило, двох фронтальних, двох тилових та однієї центральної колонок). Комплекти активної акустики 5.1 для домашнього кінотеатру ТМ SVEN можна подивитися тут.

Компресор

(від англ. compress — стискати, здавлювати) — це електронний пристрій або комп'ютерна програма, використовувані для зменшення динамічного діапазону звукового сигналу, іншими словами, компресор надає можливість зробити якомога меншою різницю між найтихішим і найгучнішим звуком. У переважній більшості компресори відносяться до професійного звукового устаткування (див. CLG-208A). На сьогоднішній день можна зустріти лампові, транзисторні та цифрові компресори. Суть роботи компресора полягає в тому, що він безперервно визначає рівень вхідного сигналу, і якщо той перевищує задане порогове значення, компресор його ослабляє на певну величину (спрацьовує). Прилад, що має зворотний до компресора принцип роботи, називається експандером. Компресор має чотири основні параметри: пороговий рівень, або поріг спрацьовування (англ. Threshold), співвідношення ослаблення сигналу компресора, або глибина компресії (англ. Ratio), час атаки, або час спрацьовування (англ. Attack), час спаду, або час відновлення (англ. Release). Практично всі компресори на виході мають підсилювальний каскад, який дає змогу компенсувати ослаблення сигналу і отримати на виході «щільний» звук достатнього рівня. Прикладом такого пристрою є CLG-208A.

Корпуси (чаші) навушників

основа для кріплення динаміків і амбушурів. Між собою корпуси з'єднуються за допомогою наголов’я.

Кришка-трансформер

— трансформована кришка захищає клавіші клавіатури під час зберігання або транспортування, а в робочому стані вона є зручною підставкою для кистей рук (Liberty 1000, Liberty 2000).

Кросовер

(англ. crossover, скор. х-over, буквальний перехідний або узгоджувальний пристрій) — в електроніці: розділовий фільтр (як правило — звукових частот, наприклад, фільтр багатосмугової акустичної системи) — прилад, що розбиває початковий сигнал на декілька частотних діапазонів таким чином, що кожен з них може бути направлений на відповідне устаткування (тобто високочастотний сигнал — на твіттер, а низькочастотний — на басові динаміки, сабвуфер або вуфер). Пасивний кросовер для розділення сигналу використовує пасивні елементи (котушки індуктивності, ємкості). Активний кросовер підключається між мікшером і підсилювачем. (Див. приклади активних кросоверів — AC-123, AC-202S, AC-203S.)

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

01.12.2021
Огляд TWS навушників SVEN E-335B. Хороший звук за недорого
Знайомтесь, бездротові навушники SVEN E-335B, які отримали ергономічну форму корпусу, динаміки 14 мм та актуальну версію Bluetooth 5.0. Давайте далі розглянемо дану модель і, звичайно ж, оцінимо якість її звучання.
30.08.2021
Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
01.12.2020
Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!