рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Маніпyлятор

(лат. manipulare — управляти за допомогою рук) у комп'ютері — зовнішній пристрій комп'ютера, призначений для переміщення курсора на екрані дисплея (миша, тачпад, трекбол, джойстик).

Маніпулятор «миша»

(у вжитку просто «миша» або «мишка») — один з вказівних пристроїв введення (англ. pointing device), що забезпечують інтерфейс користувача з комп'ютером. Миша сприймає своє переміщення в робочій площині (зазвичай — на ділянці поверхні столу) і передає цю інформацію комп'ютеру. Комп'ютерна програма у відповідь на переміщення миші проводить на екрані дію, що відповідає напряму і відстані цього переміщення. В універсальних інтерфейсах (наприклад, у віконних) за допомогою миші користувач управляє спеціальним курсором — покажчиком — маніпулятором елементами інтерфейсу. Іноді використовується введення команд мишею без участі видимих елементів інтерфейсу програми: за допомогою аналізу рухів миші. Такий спосіб отримав назву «жести мишею» (англ. mouse gestures). На додаток до детектора переміщення, миша має від однієї до трьох і більше кнопок, а також додаткові елементи управління (колеса прокручування, потенціометри, джойстики, трекболи, клавіші тощо), дія яких зазвичай зв'язується з поточним положенням курсора (або складових специфічного інтерфейсу). Асортимент комп'ютерних мишей пропонуємо подивитися на нашому сайті.

Мембрана

(лат. membrana — перетинка) — закріплена по краях перетинка або тонка пластинка з пружного матеріалу, здатна здійснювати коливання, потрібні для уловлювання і відтворення звукових хвиль; застосовується у пристроях для вимірювання тиску, телефонах, мікрофонах, анероїдах і т. ін.

Мембрана мікрофонна

— загальна деталь усіх мікрофонів; тонка пластинка, що коливається під тиском звукових хвиль.

Мікрофон

(англ. microphone) – пристрій, що забезпечує перетворення звукових коливань в електричний сигнал. Функціональні види мікрофонів: студійний мікрофон, вимірювальний мікрофон («штучне вухо»), мікрофонний капсуль для телефонних апаратів, мікрофон для застосування в радіогарнітурах, мікрофон для прихованого носіння, ларингофон, гідрофон. Асортимент провідних і безпровідних мікрофонів дивіться на нашому сайті.

Мікшер

(від англ. mixer — змішуючий апарат/прилад) — електронний пристрій, призначений для управління сигналами звукопідсилювальної системи. Складається з ряду однотипних вертикальних лінійок, названих каналами, і вхідної секції. Забезпечує узгодження рівнів, має вмонтовані еквалайзери, можливість підключення зовнішніх ефектів і засобу маршрутизації сигналів, що дають можливість направляти звук на моніторні колонки, портальні підсилювачі тощо.

Мікшерний пульт

(«мікшер», або «мікшерна консоль», від англ. mixing console) — електронний пристрій, призначений для підсумовування звукових сигналів декількох джерел в один або більше виходів. Мікшерний пульт використовують під час звукозапису, зведенні та концертному звукопідсиленні. Існують аналогові і цифрові мікшерні пульти, вони також розрізняються за кількістю входів і виходів. Існує окремий клас мікшерних пультів, призначених для роботи діджея. Основна відмінність DJ-пульта полягає в меншій кількості вхідних каналів (наприклад, один мікрофонний і два стерео канали), наявності кроссфейдера, за допомогою якого діджей плавно зводить сигнали вхідних каналів, а також наявності блоку спеціальних звукових ефектів.

Мультимедійна клавіатура

Багато сучасних комп'ютерних клавіатур, крім стандартного набору із ста чотирьох клавіш, забезпечуються додатковими клавішами (як правило, іншого розміру і форми), які призначені для спрощеного управління деякими основними функціями комп'ютера:
  • управління гучністю звуку: голосніше, тихіше, увімкнути або вимкнути звук;
  • управління лотком в приводі для компакт-дисків: висунути диск, прийняти диск;
  • управління аудіопрогравачем: грати, поставити на паузу, зупинити відтворення, перемотати аудіозапис вперед або назад, перейти до наступного або попереднього аудіозапису;
  • управління мережевими можливостями комп'ютера: відкрити поштову програму, відкрити браузер, показати домашню сторінку, рухатися вперед або назад по історії відвіданих сторінок, відкрити пошукову систему;
  • управління найбільш популярними програмами: відкрити калькулятор, відкрити файловий менеджер;
  • управління станом вікон операційної системи: згорнути вікно, закрити вікно, перейти до наступного або попереднього вікна;
  • управління станом комп'ютера: перевести в режим очікування, перевести в сплячий режим, запустити комп'ютер, вимкнути комп'ютер.

  • Оскільки чимало з цих функцій (управління звуком і відтворенням звукозаписів, управління компакт-дисками і т. п.) відноситься до сфери мультимедіа, то такі клавіатури часто називаються «мультимедійними клавіатурами». Асортимент мультимедійних клавіатур дивіться на нашому сайті.





    А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

    Публікації

    01.12.2021
    Огляд TWS навушників SVEN E-335B. Хороший звук за недорого
    Знайомтесь, бездротові навушники SVEN E-335B, які отримали ергономічну форму корпусу, динаміки 14 мм та актуальну версію Bluetooth 5.0. Давайте далі розглянемо дану модель і, звичайно ж, оцінимо якість її звучання.
    30.08.2021
    Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
    Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
    01.12.2020
    Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
    Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!
    test site