рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Автовмикання/вимикання

автоматичне вмикання підсилювача при появі на входах корисного сигналу і вимикання при його зникненні.

Автоформатування

Автоматичне перемикання телевізора між стандартним (4:3) і широкоекранним (16:9) форматами зображення. Можливе перемикання після виникнення чорної смуги або за спеціальним сигналом, що передається разом з телепрограмою.

Адаптер

пристрій, що реалізує інтерфейс між двома різними електронними пристроями. Адаптер - у вузькому значенні - пристрій зв'язку комп'ютера з периферійними пристроями. Мережевий адаптер - пристрій, що служить для підключення комп'ютера до локальної мережі. Мережевий адаптер контролює доступ до середовища передачі даних і обмін даними між одиницями мережі.

Активна акустична система

– акустична система, в корпус якої вмонтовано підсилювач і групи випромінювачів, підключених до нього через пасивний кросовер. Асортимент активних акустичних систем ТМ SVEN можна подивитися тут.

Акумулятор

(лат. accumulator – збирач, від лат. accumulo – збираю, нагромаджую) — пристрій для накопичення енергії з метою її подальшого використання, енергоносій.

Акумуляторна батарея

Декілька акумуляторів, об'єднаних в один електричний ланцюг, називають акумуляторною батареєю. Заряд акумуляторів зазвичай вимірюють в ампер-годинах. Електричні та експлуатаційні характеристики акумулятора залежать від матеріалу електродів і складу електроліту. Зараз найбільш поширені такі акумулятори: свинцево-кислотні (Lead Acid), нікель-кадмієві (Nicd), літій-іонні (Li-ion), літій-полімерні (Li-pol) та ін.

Акустична система

пристрій перетворення електричної енергії, що поступає на її вхідні клеми, в енергію звукових коливань, які випромінюються в навколишній простір, для чого служить одна або декілька динамічних головок, встановлених в корпус. Акустичні системи бувають односмуговими (один широкосмуговий випромінювач, наприклад, динамічна головка) і багатосмуговими (дві і більше головок, кожна з яких створює звуковий тиск в своїй частотній смузі). Акустична система складається з акустичного оформлення (наприклад, фазоінверторного типу) і вмонтованих в нього випромінюючих головок (зазвичай динамічних, тобто динаміків). У багатосмугових акустичних системах спектр звукових частот, які чує людина, розбивається на декілька діапазонів, що перекриваються між собою, за допомогою фільтрів (комбінації резисторів, конденсаторів та індуктивностей). Кожен діапазон подається на свою динамічну головку, яка має якнайкращі характеристики в цьому діапазоні. Таким чином досягається найбільш високоякісне відтворення чутних людиною звукових частот (20—20 000 Гц). Для ПК акустичні системи зазвичай виготовляються спільно з підсилювачем звукових частот (т.з. «активні акустичні системи») і підключаються до звукової карти на системному блоці комп'ютера. Акустичні системи бувають активними (з вмонтованим підсилювачем) і пасивними (без підсилювача). З розвитком аудіотехніки набули поширення такі назви: акустична система 2.0, або у форматі 2.0 (що складається з 2 акустичних систем, або двох колонок), акустична система 2.1, або у форматі 2.1 (що складається із сабвуфера і двох сателітів), акустична система 3.1, або у форматі 3.1 (що складається із сабвуфера і трьох сателітів), акустична система 5.1, або у форматі 5.1 (що складається із сабвуфера і п'яти сателітів, її ще називають комплект акустики 5.1 для домашнього кінотеатру) і т.п.

Акустична система 2.0

(або акустична система у форматі 2.0) – це комплект, що складається з 2 акустичних систем, або двох колонок; буває активною (коли в корпус однієї з колонок вмонтовано підсилювач) і пасивною (підключається до окремого підсилювача). Асортимент активних акустических систем 2.0 ТМ SVEN можна подивитися тут.

Акустична система 2.1

(або активна акустична система у форматі 2.1) – це комплект активної акустики, що складається із сабвуфера з вмонтованим підсилювачем і двох сателітів (колонок, що підключаються до сабвуфера). Асортимент активних акустичних систем 2.1 ТМ SVEN можна подивитися тут.

Акустична система 3.1

(або активна акустична система у форматі 3.1) – це комплект активної акустики, що складається із сабвуфера з вмонтованим підсилювачем і трьох сателітів (як правило, двох фронтальних і однієї центральної колонок). Цей комплект називають ще комплектом акустики 3.1 для домашнього кінотеатру. Асортимент активних акустичних систем 3.1 ТМ SVEN можна подивитися тут.

Акустична система 5.1

(або активна акустична система у форматі 5.1) – це комплект активної акустики, що складається із сабвуфера з вмонтованим підсилювачем і 5 сателітів (як правило, двох фронтальних, двох тилових та однієї центральної колонок). Цей комплект називається ще комплектом акустики 5.1 для домашнього кінотеатру. Асортимент активних акустичних систем 5.1 ТМ SVEN можна подивитися тут.

Акустичне оформлення

— конструкція корпусу, що забезпечує оптимальні умови випромінювання електроакустичного перетворювача. Для перетворювачів, випромінюючих звук мембраною, що коливається, необхідність акустичного оформлення виникає у зв'язку з протифазним складанням акустичних хвиль, породжених лицьовою і тильною сторонами мембрани. Це складання знижує ефективність випромінювання на низьких частотах. Розрізняють три основні типи оформлення: закритий корпус, фазоінвертор, лабіринт.

Акустичний процесор

(англ. Sound system processor) — менш поширена назва Звуковий процесор — електронний пристрій або програмний комплекс, призначений для управління багатокомпонентними звукопідсилювальними системами. Застосовується в техніці звукопідсилення, де потрібна велика кількість пристроїв для коректної маршрутизації сигналу, поділу його за частотними смугами та іншої обробки відповідно до застосованих акустичних компонентів складної системи і навколишніх умов. Сучасні акустичні процесори, як правило, мають всі потрібні для цього функції, об'єднані в один, зрозуміло, цифровий пристрій.
Перш за все, акустичні процесори (АП) характеризуються наявністю певної кількості входів і виходів — це співвідношення визначає застосування процесора в конкретних ситуаціях. Існує безліч конфігурацій «входи/виходи» АП: 2/2, 2/4, 2/6, 2/8, 4/8 тощо. Зрозуміло, всі входи АП оснащено аналого-цифровими перетворювачами, а виходи — цифро-аналоговими.
Всі функції АП організовано в блоки обробки. Найважливіший з них — це маршрутизатор (мережевий пристрій, який на підставі інформації про топологію мережі і певних правил, приймає рішення про пересилання пакетів мережевого рівня між різними сегментами мережі), за допомогою якого входи певним чином призначаються користувачем на виходи, створюючи таким чином певну конфігурацію звукової системи. Нижче наведено основні блоки обробки звукових сигналів в АП:
  • Блок регулювання рівнів сигналів (Level) дає змогу настроїти рівень сигналу індивідуально для кожного виходу і виходу.
  • Блок затримки (Delay), що надає можливість установити затримку певної тривалості індивідуально на кожний вхід або вихід у випадках, коли компоненти звукових систем перебувають на різних відстанях щодо слухача, щоб вирівняти звуковий потік за часом.
  • Блок еквалайзерів (EQ), що дає змогу індивідуально налаштувати частотну характеристику сигналів кожного входу і виходу.
  • Блок кросоверів (X-Over) міститься тільки в секції виходів. Він надає можливість виділити в сигналі кожного виходу певну частотну смугу і коректно розподілити сигнал у багатосмугових звукопідсилювальних системах відповідно до параметрів її компонентів (сабвуферів, сателітів тощо).
  • Блок компресора (Comp), що дає змогу обмежити динамічний діапазон сигналів кожного входу і виходу.

  • Прикладами таких процесорів можуть служити моделі ТМ SVEN: SPD-240, SPD-260, SPD-480, PE-200M, SPV-331.

    АМ

    Амплітудна модуляція; використовується при радіопередачі в діапазонах ДВ, СВ і КВ (АМ-діапазоні). Також загальне позначення всіх або частини цих діапазонів у тюнері.

    Амбушур

    (фр. embouchure) — спосіб складання губ музиканта під час гри на деяких духових інструментах з певною конструкцією мундштука (альт, труба, тромбон, флейта та ін.). Амбушуром називається також власне мундштук указаних типів інструментів. А самі ці інструменти часто називають амбушурними. З розвитком сучасних акустичних систем термін амбушур, крім усього іншого, почав позначати частину конструкції навушників – ізолюючу прокладку, безпосередньо прилеглу до вушної раковини (див. картинки нижче).







    А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
    A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

    Публікації

    01.12.2021
    Огляд TWS навушників SVEN E-335B. Хороший звук за недорого
    Знайомтесь, бездротові навушники SVEN E-335B, які отримали ергономічну форму корпусу, динаміки 14 мм та актуальну версію Bluetooth 5.0. Давайте далі розглянемо дану модель і, звичайно ж, оцінимо якість її звучання.
    30.08.2021
    Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
    Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
    01.12.2020
    Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
    Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!
    test site