рус
укр
 

Терміни

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

DTI (Digital Transition Improvement)

поліпшення передачі зображення за допомогою цифрових технологій.

DTS (Digital Theater System)

система багатоканального запису звуку із стисненням меншим, ніж у Dolby Digital, що забезпечує кращу порівняно з нею якість звуку.

DTS Neo:6 Surround

режим прецизійного матричного декодування для відтворення двоканального стереоджерел звуку в режимі 6.1. Забезпечує відтворення в повній смузі частот (20–20000 Гц) для шести каналів. Можливий вибір режиму CINEMA (для відео) і MUSIC (для музики).

DTS-ES

цифровий формат 6.1 навколишнього звучання, має дві модифікації: Discrete 6.1 і Matrix 6.1. У варіанті Discrete всі канали, включаючи і додатковий канал тилового центру (surround back), записані окремо. У варіанті Matrix інформація для тилового центру за допомогою матрицювання поміщена в лівий і правий тилові канали. При відтворенні ця інформація декодується і подається на підсилювач тилового центру.

DVB

(англ. Digital Video Broadcasting) — цифрове телебачення, в якому сигнал зображення і звуку передається в цифровому вигляді. Сьогодні практично використовуються два варіанти: наземне (версії DVB-T, DVB-T2, DVB-H, DVB-C) і супутникове (версії DVB-S, DVB-S2, DVB-SH).

DVD Forum

Міжнародна асоціація виробників устаткування, носіїв, програм і фільмів та інших користувачів DVD (Digital Versatile Discs) і HD DVD (скор. DVD Forum) створена в цілях розширення використання і розповсюдження ідей та інформації про формати DVD і HD DVD. Сьогодні DVD Forum є добровільним об'єднанням понад 230 фірм з метою створення промислових стандартів для DVD-дисків.

DVD Multi

— це логотип програми, яка підтримує сумісність з DVD-RAM і DVD-RW. Це не привід, а визначення методів тестування, які підтверджують здатність приводу фактично працювати з дисками RAM і -RW. Основний акцент робиться на можливість читання, а не запису. 25 червня 2002 року DVD Forum вніс доповнення в специфікацію DVD Multi, що поклали край несумісності різних форматів записуваних DVD. Пристрої DVD мають відтворювати диски, записані у форматах DVD-ROM, DVD-Video, DVD-Audio, DVD-RW і DVD-R. Запис повинен забезпечуватися на дисках DVD-ROM, DVD-RW і DVD-R. Виробники інших галузей техніки намагаються підтримати цю специфікацію.

DVD Video

популярний формат для високоякісного відео (MPEG2) з багатоканальним звуковим супроводом (цифровим). Підтримує безліч споживчих функцій, включаючи багатомовний звуковий супровід і субтитри, багато ракурсів тощо.

DVD+RW (DVD ReWritable)

розроблений спільно групою фірм (див. DVD+RW Alliance); єдиний перезаписуваний формат (диск без картріджа), який забезпечує повну сумісність з існуючими DVD-програвачами і DVD-ROM-комп’ютерними приводами, як для відеозапису в реальному часі, так і для комп'ютерних програм.

DVD+RW Alliance

добровільне об'єднання восьми фірм Dell, Hewlett-Packard, Mitsubishi Chemical, Philips, Ricoh, Sony, Thomson і Yamaha, спрямоване на просування формату DVD+RW. При цьому всі фірми є учасниками DVD Forum’а.

DVD-Audio

призначений для запису звуку подібно до формату CD-Audio. Проте підтримує семплірування 16, 20 і 24 біт з різною частотою вибірки від 44,1 до 192 кГц на відміну від фіксованих 16 біт і 44,1 кГц для CD. Крім того, DVD-Audio-диск може бути записаний з числом каналів від 2.0 до 5.1, і також містити музичні відео, графіку та іншу інформацію.

DVD-R (DVD Recordable)

оригінальний привід (з лазером 635 нм) був представлений в 1998 році фірмою Pioneer; як формат загального застосування (з лазером 650 нм) був прийнятий DVD Forum’ом в 2000 році. DVD-R — формат оптичної пам'яті з одноразовим записом і багатократним відтворенням, подібний CD-R, і використовується при виробництві DVD-Video і DVD-ROM-дисків.

DVD-RAM (DVD Random Access Memory)

перезаписуваний DVD-диск, який підтримують Panasonic, Hitachi і Toshiba. У цій технології для запису і відтворення даних використовується диск, поміщений у картрідж. Остання версія пропонує вже диск без картріджа, але незахищений DVD-RAM-диск дуже схильний до зовнішніх дій і не гарантує збереження даних. Вперше DVD-RAM-привід було представлено навесні 1998 року і мав ємність 2,6 ГБ (односторонній диск) або 5.2 ГБ (двосторонній диск). Друга версія DVD-RAM ємкістю 4,7 ГБ з'явилася наприкінці 1999 року, а двостороння ємкістю 9,4 Гб — в 2000 році. Нині є вже двошарові диски ємкістю до 18 Гб і більше.

DVD-ROM (Read Only Memory)

вперше з'явився в 1997 р. Цей DVD-диск тільки для читання використовується для зберігання даних та інтерактивних звукових і відеопрограм. Диски DVD-ROM читаються на DVD-ROM- або DVD-RAM-приводах, але не відтворюються DVD-відеопрогравачами, підключеними до телевізора і домашнього кінотеатру. Проте більшість комп'ютерних DVD-ROM-приводів відтворюють фільми на DVD-Video.

DVD-RW (DVD ReWritable)

перезаписуваний DVD-формат, розроблений фірмою Pioneer, дуже схожий на формат DVD+RW, але його можливості працювати в режимі з довільною вибіркою дещо гірші. На DVD-RW диск ще кілька років тому можна було записати до 4,7 ГБ. А нині є вже двошарові диски ємкістю до 18 Гб і більше.

DVD-диск

(англ. Digital Versatile Disc — цифровий багатоцільовий диск; також англ. Digital Video Disc — цифровий відеодиск) — носій інформації, виконаний у вигляді диска, зовні схожий з компакт-диском і має такі самі розміри що й CD, проте має можливість зберігати більший обсяг інформації за рахунок використання лазера з меншою довжиною хвилі, ніж для звичайних компакт-дисків.

DVD-програвач

— пристрій для відтворення DVD-дисків. До основних таким пристроїв можна віднести: комп'ютер або ноубук з вмонтованим DVD-приводом; переносні DVD-програвачі з вмонтованим дисплеєм; переносні DVD-програвачі без вмонтованого дисплея; сучасні ігрові консолі з DVD-приводом; стаціонарні DVD-програвачі; різні гібриди стаціонарних програвачів з жорстким диском, VHS-рекордером або CD-програвачем; DVD-рекордери. Стаціонарні програвачі призначені для використання у складі домашнього кінотеатру або безпосередньо з телевізором. Чимало моделей пропонують, окрім DVD, також можливість відтворення MР3, Audio-CD, VCD, SVCD, JPEG, Dvd-Аudio і ряду інших форматів, а також виконання Караоке.

DVI

(англ. Digital Visual Interface, скор. DVI — цифровий відеоінтерфейс) — стандарт на інтерфейс і відповідний роз'єм, призначений для передачі відеозображення на цифрові пристрої відображення, такі як рідиннокристалічні монітори та проектори.

DVI HDCP

(англ. Digital Video Interface with High band Digital Content Protection) цифровий відеоінтерфейс, що підтримує високочастотну систему захисту від несанкціонованого копіювання. Захищений відеосигнал може бути відтворено тільки на устаткуванні, що підтримує HDCP.

Dynamic Range

динамічний діапазон від найслабкішого до найсильнішого сигналу, відтворюваного пристроєм; вимірюється в децибелах (дБ).





А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z     0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Публікації

01.12.2021
Огляд TWS навушників SVEN E-335B. Хороший звук за недорого
Знайомтесь, бездротові навушники SVEN E-335B, які отримали ергономічну форму корпусу, динаміки 14 мм та актуальну версію Bluetooth 5.0. Давайте далі розглянемо дану модель і, звичайно ж, оцінимо якість її звучання.
30.08.2021
Огляд ігрової клавіатури Sven KB-G8500 - красиво та доступно
Sven KB-G8500 - це нова ігрова клавіатура з відносно невисоким цінником. Вона сподобається тим, хто шукає гарний пристрій з яскравим дизайном, кнопками швидкого доступу і не хоче переплачувати.
01.12.2020
Так це НОВИЙ ЧЕМПІОН! Краща Колонка блютуз до 10000 рублів? !! Sven PS-750
Сьогодні ми розпакуємо саму довгоочікувану вами колонку від Sven! Це Sven Ps-750. Приємного перегляду!
test site